آخرین نوشته

Golem چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

گلُِم (Golem) موجودی افسانه ای به صورت توده ای گلی، چوبی یا فلزی بود که برخی مدعیان کابالا گمان می کردند با نوشتن اسم اعظم خدا به زبان عبری بر پیشانی آن می توانند این پیکره بی جان را زنده کنند تا به خدمت یهود درآید. این موضوع بعدها دست مایه بسیاری از فیلم های هالیوودی شد.

به عنوان مثال همه در هری پاتر این موجود بد شکل را دیده ایم

Golem چیست؟

Golem چیست؟

یا در انیمیشن 9 ، باز این موجود نمایش داده شده است که البته خود اون انیمیشن جای نقد دارد و به زودی مطرح میشود.که بهتره وارد این جزئیات نشویم چرا که نام این انیمیشن نیز مورد دارد مانند تعداد کارکتارهای هری پاتر (درمورد اعداد مقدس صحبت شده است)

نقد انیمیشن 9

تنها میشه گفت بزرگ خانواده جادوگری (کالابا) را چیزی بد معرفی میکیند که همین جادوگری در پایان قصه به دادشان میرسد و آن ها را نجات میدهد. (القا و آشنایی با کالابا)

نقد انیمیشن 9

http://irannamad.ir/
The following two tabs change content below.

بخش فرهنگی

علم اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین ایران بدان دست خواهند یافت. (پیامبر اکرم)

7 نظر

  1. عجب…! که اینطور×××

  2. سلام خسته نباشید با مطالب مفیدتون ، منظور همون عرفان یهودی یا کابالاست ؟

  3. با سلام دوست عزیز golem موجودی از جنس خاک رس هست که طبق گفته شما با نوشتن نام مقدس به زبان عبری در پیشونیش در خدمت روحانی یهودی قرار میگیره و این موجود در جنگ جهانی بر علیه افراد هیتلر استفاده شده که طبق افسانه در مقابل گروهکی به اسم گروهک thol اگه اشتباه ننوشته باشم که همون ثول هست استفاده شده و نسل به نسل به نوادگان ارث رسیده وظیفه نوادگان محافظت از کتاب دست نویسی هس که نوشته شده توسط نازی ها در بلاروس که توسط گروه ثول اداره میشه که توش تجربیات ناچیزی نوشته شده که تو کمپ های یهودی کشی هیتلر بدست اومده تجربیات جادویی البته که آخرین بار توی یه منطقه فقیر نشین به نام ویستیبسک بود که وقتی یه golem به اونجا حمله میکنه که اون کتاب رو برداره فرمانده با جادو همه چیزو به آتیش میکشه و کتاب گم میشه البته طبق افسانه ها کتاب هم بعد جنگ جهانی پیدا میشه

  4. یعنی الان این عمو گولم واقعیت داره؟؟؟؟؟؟؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*