آخرین نوشته

ایسیس

بسم الله الرحمن الرحیم

ایران نماد

ایسیس نماد چیست؟ چرا به گروه تکفیری داعش isis میگویند؟

isis

گروه تکفیری داعش حروف i s i s را مخفف دولت اسلامی عراق و سوریه برای خود معرفی کرده اند،اما isis چیست؟ ایسیس یکی از خدایان مصر که آنخ در دست دارد نماد شهوت است که نام بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها مختلف در اروپا را تشکیل داده است مانند هتل ایسیس در ترکیه یا نام کمپانی شکلات یا برنامه اندروید و..

isis

مسجمه آزادی در آمریکا که با مشعل رو به شرق ایستاده است اگر تحقیق کنید به عنوان تائیس بر خواهید خورد،تائیس (به یونانی: Θαΐς) یک روسپی آتنی بود که در زمان اسکندر مقدونی می‌زیست و در لشکرکشی‌های اسکندر با او همراهی می‌کرد. عمده شهرت او به‌ واسطه نقشش در تحریک اسکندر در واقعه به آتش‌ کشیدن تخت جمشید است. اما از فردریک بارتولدی (وی طراح تندیس آزادی اهل فرانسه بوده است) پرسیدند کیست که شباهتی با نقش سنگ های تائیس ندارد گفت مادر بیوه ماست بعد از تحقیق بر خورده اند مادر وی بیوه نبوده اما منظور وی مادر ماسون ها یعنی ایسیس است.آن زن مشعل خود را به سمت شرق (ایران) نگه داشته است زیرا از تمدن ایران متنفر است چرا که یک بار این تمدن (تخت جمشید) را به آتش کشیده است اما اینبار از نوع جدید آتش!

isis

تائیس

این تنها داعش نیست که از واژه ISIS به عنوان مخفف گروه خود استفاده کرده است بلکه همان طور که گفته شد بسیاری از کارخانه ها و شرکت های غربی از این نام استفاده میکنند و به محصول خود ربط میدهند.اما استفاده مخفف بار این واژه قابل توجیه است مانند مجله i s i که اسم اصلی آن isis است یا مانند علامت بین المللی دلار که ترکیبی از این واژه است.

isis

The following two tabs change content below.

بخش فرهنگی

علم اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین ایران بدان دست خواهند یافت. (پیامبر اکرم)

26 نظر

 1. سلام تشکر

 2. آلبوخمیس

  ممنونم. آلبوخمیس

 3. اینارو از رائفی پورِ دیوانه کُپ زدی؟😂😂

  • دیوانه هم عاقلا رو دیوانه میپنداره!

  • ★⌛Zahra★

   شاید ما داریم در حق خودمون بی انصافی میکنیم،،به جای این که با هم متحد باشیم و اگه حرف کسی رو قبول نداشتیم تحقیق کنیم و به نتیجه ی درست برسیم و با اون آدم در اون مورد صحبت کنیم شاید اینجوری بهتر حرفای آقای رائفی رو درک کنید.ما باید چشمامون رو باز کنیم و حق رو بپذریم نه اینکه بی دلیل و مدرک از کشوری که همیشه باهامون مشکل داشت دفاع کنیم این کشور میخواد ما رو نابود کنه مواظب افکارتون باشین مواظب باوراتونم باشین چون اونا خیلی باهوشن سعی دارن داعشی ها رو نیروی امام زمان جلوه بدن و ایران و مردمش رو از چشم همه بندازن کاش با وجود همه ی کمبود هایی که در کشورمون داریم به این مسائل اهمیت بیشتری بدیم که نه در داخل کشور و نه در خارج کشور کسی ازمون سواستفاده نکنه..تا حالا از خودتون پرسیدین که عمق اطلاعاتتون در مورد سیاست غرب علیه خودمون چقدره و چقدر ازش خبر داریم!!!!

 4. دیوانه تویی که عقل نداری امسال تو که مایع ننگ اجتماع هستن loi

 5. من تو بازار خودمونم دیدم این کلمه رو که رو یک ویفر نمیدونم مال کدوم شرکت بود ولی زیاد دیدم پس اونا هم غربی هستن؟ این منابعتون موسخ هست اصلا

  • بخش فرهنگی

   اون چیزی که شما دیدید sisi بوده نه isis . ضمنا جای هیچگونه شک و شبهه ای برای شما نیست.

 6. رائفی پور بچه خوبیه منتهی توهم توطئه داره اخه عزیز من زمانی که اون مجسمه رو ساختن ایران اصلا برای غرب عددی حساب نمی اومد چرا فکر میکنید همه با ما دشمنن چرا با کره جنوبی کسی دشمن نیست و ترکیه چقدر توهم

  • بخش فرهنگی

   جناب اولا غیبت کردید دوما شما توهم دارید همه دوست هستند باهاتون، اتفاقا اون موقع کشور ما شرایط دیگری داشت و این نمادی هست برای مردم آن کشور
   و سوما کسی با کره جنوبی دشمن نیست؟ این رو اگه خودتون میفرمایید عجب تحلیل خوبی همه چیز گل و بلبل چهارما با ترکیه کار ندارن؟ چون کارشونو کردن دیگه براشون خطر نداره ( این طور فکر میکنند) کشوری که در کارا دنیز نفت داره امریکا اجازه حفاری بهشون نمیده که توی دریای خودشون جستجو کنند خطرزاست؟ تمام سیستم بانکی رو امریکا کنترل میکنه شما به عنوان ایرانی حساب باز کنین ۲ ساعت بعد از طرف امریکا بسته میشه ! شهریت و فرهنگ ترکیه اروپایی شده خانم های با حجابشون چارقد میزنند و با دامن میان بیرون فساد اخلاقی به 9 سال رسیده این کشور خطر داره که دشمن تراشی کنند براش؟

  • دمت گرم همین تعصب های بی جا ایران رو به این روز انداخته که جژء جهان سومیم و جزء دو کشور اخر افسرده و هزار کمبود های دیگه هستیم.در نظر سنجی که فیلمش تو یوتیوب هست 80 درصد مردم جهان نمیدونن ایرا کجاست!!!!

   • در ضمن واسه اینکه ثابت کنم واقعا کسایی که به این شعریات باور دارند isis به معنیه islamic state of iraq ans surya

    • بخش فرهنگی

     خب پس داعش هم یعنی:

     دایه دار عفت و شعور اسلامی!

   • لطفا دوستان بی طرف به قضیه نگاه کنید. اولا اصل اینجا دینه. دوما یکی از اصول اشاعه دین تبلیغه. اینها دارن از هر تبلیغی استفاده میکنن. چرا ما نکنیم؟ چرا ما آگاهی ندیم؟ بعد بنشینند و به سادگی ما بخندند؟ اگر سوال و شبهه ای پیش میاد برید از کسانی بپرسید که واقعا جوابی داشته باشن و توجیه کنند شمارو. خودتون رو دست کم نگیرید. برید بحث کنید. یا پیروزی یا توجیه! ببینید حق با کدومه. نباید ذره ای جای نفوذ برای دشمن باز باشد. باید متحدو قوی باشیم. دشمن اگر بمبی شلیک کند نمی گوید این طرف فردی هست که گفت حق با ماست و همه را باهم قتل عام میکند. امنیت کشور را به بازی نگیریم.

   • منم روشنفکرم

    بابا روشنفکر

 7. خدا به آقای رائفي پور و امثال ایشون خیر و عمر طولانی عنایت کنه و پشت و پناهشون باشه که سربازان گمنامند

 8. تا حدودی مربوط هستند اما آقای رائفی پور در بعضی موارد شورش را در آورده اند. مثل همین قضیه walking dead و حادثه منا. ایشون هر میله ای رو که ببینن میگن ابلیسکه. خدایان مصر هم به نظر من هیچ ربطی به داعش ندارن. مجسمه ممکنه اما داعش و خدایان مصر عمراً. اینا همون احمقهایی هستن که زدن نصف آثار باستانی بابل رو فرستادن هوا به خاطر اینکه نماد حکومت های کفر بودن حالا اسمشون رو از قصد ایزیس بزارن؟ اصا به قیافشون میخوره بدونن isis رو چجوری مینویسن؟ الکی سر چندتا نماد مسخره میشینین تحقیق میکنین عمرتون رو میزارین که چی بشه؟ حالا به فرض هم که درست بود… مثلا چه فرقی داره که isis اسم یه الهه ی عجیب و غریب مصری باشه یا مخفف داعش یا مخفف 《ایزوگام سازی ایزوگام سازان》آینده؟

 9. راستش کسی که تخصص در یک چیز نداره به حرف متخصص دلسوز کشورش گوش میکنه البته سوابق و زندگینامه متخصص و اوضاع موگادیشو رو بررسی کنید بعد قبول کنید و ادعای باسوادی نکنین اگر هم که متخصصی ظر بده گوش میکنیم تشکر از همه

 10. با سلام و خسته نباشید خدمت همه اونایی که زحمت میکشن تا مردمی که چشماشون رو با ماهواره و ازادی به سبک غرب و امریکا مهر و موم شده باز کنن!واقعا اقا رائفی پور خیلی زحمت میکشن و مردم باید قدر تحقیق ها و حرفای اقای رائفی پور رو بدونن!تو دنیایی که همه دارن دروغ میگن مردم ایران حرف حرف ایرانی هارو باور نمیکنن اما صدای امریکا و بی بی سی هرچی بگه درسته!!واقعا واسه اونایی که گول صهیونیست هارو خوردن خیلی متاسفم چون این دنیا و او دنیاشون رو با بستن چشمهاشون رو حقیقت از دست دادن!کلا کاری به هیچکس ندارم ولی من حاضرم جونم رو برای حقیقت و خاک و ناموس و مردم ایران بدم یکم به خودتون بیاین

 11. همیشه باید از تاریخ درس گرفت… تجربه رو تجربه کردن خطاست.. اینکه ابر قدرتی مثل آمریکا میخواد بر دنیا تسلط داشته باشه بر هیچکس پوشیده نیستپس خودتون رو گول نزنیددوستای به اصطلاح جهان اولی…

 12. جای تاسف دارد که یک مجسمه را برای بزرگ جلوه دادن خودمان تحریف کنیم.آقای رائفی پور تخیلات قوی دارند که میتونن در فیلنامه نویسی استفاده بهتری کنند تا اینکه بخوان فرافه کنی کنند.تمام مشکلات این دو کشور ۴۰ سال است که شروع شده که از زیر پای گذاشتن قوانین دیپلماتیک در جریان ۱۳ آبان کلید خورده.حال درست یا غلط بودنش و در جایگاهی نیستم که نظر بدم ولی نباید با خرافات مغزهارو شستشو داد که نشانه ضعف است که ما نمیتوانیم با حقیقت مقابل قدرتهای جهانی بایستیم و میخواییم با جعل به این هدف برسیم که خلاف دین ما و شرف ایرانی ماست.وقتی طراح مجسمه توضیحی دارد جز خداوند کسی نمیتواند خلاف نظر خالق اثر را بگوید.

  • بخش فرهنگی

   خیلی ها دکترای علوم سیاسی دارند در این رابطه چیزی نگفتند بعد شما چطور 13 آبان رو علت مشکل میدونید معلوم نیست!

  • فقط باید تو نماز برا شما دعا کرد!

 13. خوب بود ولی الهه مصر رو موافق نیستم ،

 14. شما میگید این مجسمه ایسیسه و مشعلشا به سمت ایران گرفته تا دوباره تخت جمشید را اتش بزنه
  اما ایسیس هیچ وقت مشعل نداشته و اصلا به ایران هم نیومده
  اون شخص تائیسه که مشعل به دست بوده
  که شما گفتید مجسمه تائیس نیست

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*