آخرین نوشته

نقد و بررسی بازی استراتژیک کلش اف کلنز

بسم الله الرحمن الرحیم

ایران نماد

 بعضی از دوستان درخواست داده بودند درباره بازی محبوب کلش هم مطالبی تهیه کنیم، به همین دلیل بر آن شدیم تا به صورت خلاصه اهداف این بازی را مورد نقد و برسی قرار دهیم.

 • داستان بازی:

در این بازی شما رهبری قبیله‌ای کوچک را به عهده می‌گیرید. در این بازی چهار عنصر بسیار مهم وجود دارند: طلا، اکسیر، اکسیر سیاه و الماس. اکسیر ماده‌ای به رنگ بنفش (صورتی) است که توسط دستگاه‌های سازنده اکسیر تولید می‌شود و نقش بسیار مهمی در پیش‌رفت قبیله شما دارد. برای ساخت یا ارتقای ده نوع سرباز یا برای ارتقا دادن ساختمان‌ های مربوط به ارتش نیاز به مقادیر گوناگونی از اکسیر خواهید داشت. در آغاز بازی شما دو دستگاه سازنده اکسیر دریافت می‌کنید که به صورت خودکار برای شما اکسیر تولید می‌کنند و این اکسیر در بخشی به نام مخزن اکسیر نگه‌داری می‌شود. در ادامه با پیش‌رفت دهکده می‌توانید دستگاه‌های سازنده اکسیر را پیش‌رفته کنید و به شمار تولید آن‌ها اضافه کنید. سربازان شما در سربازخانه و به‌وسیله اکسیر ساخته می‌شوند. در بازی طلسم‌هایی نیز وجود دارند که در کارخانه طلسم‌سازی ساخته می‌شوند.از طلا نیز بیشتر برای ساخت و ارتقای وسایل دفاعی، دیوارها و ساختمان اصلی استفاده می‌شود.

همچنین شما می‌توانید با حمله به دیگر قبایل و غارت دهکده آن‌ها هم پیش‌رفت کنید و هم طلا و اکسیر زیادی به دست بیاورید. طلا نیز توسط دستگاه سازنده طلا به دست می‌آید که در ابتدای بازی دو عدد از آنها را در اختیار خواهید داشت.

اکسیر سیاه(نفت) ماده‌ای کم‌یاب و ارزشمند است که از آن برای ساخت و ارتقای سربازانی که توسط اکسیر سیاه در سربازخانه اکسیر سیاه ساخته می‌شوند، ساخت و ارتقای قهرمانان یعنی پادشاه بربرها و ملکه کمان‌دار و همچنین شارژ کردن برج جهنمی استفاده می‌شود.

الماس ها نیز رنگ سبزی دارند و برای سرعت بخشیدن به ارتقادادن ها و بیشتر کردن تعداد ارتقاهای همزمان استفاده می شود و اکثرا با جابجاکردن موانع (مانند درخت ها، تنه درخت ها، سنگ ها و…) بدست می آیند با الماس شما می توانید طلا و اکسیر نیز بخرید. الماس را با پول واقعی نیز می توان خرید.

در این بازی شما برای محافظت کردن از روستای خود می توانید از سلاح هایی مانند توپ خانه(به انگلیسیcanon)،برج کماندار(به انگلیسیarcher tower)و… استفاده کنید .این هایی که گفته شد از اول بازی در اختیار شما قرار می گیرند همچنین سلاح های دفاعی جدید تر با قدرت بیشتر نیز باز می شود و شما می توانید آنها را با پرداختن اکسیر خریداری و نصب کنیدو با بالا رفتن لول تسلیحات دفاعی،تسلیحات قوی تر می شوند و از روستای شما بهتر محافظت می کنند.

Clash of Clans یک بازی راهبردی (استراتژیک) تحت ios و اندروید است که به صورت رایگان در اینترنت توزیع گشته است، این بازی توسط شرکت فنلاندی سوپرسل ساخته و در سراسر دنیا محبوبیت خاص خود را موجب شده است اما چرا به یک دفعه جریانی عظیم از موج این بازی در کشورمان رخ داد ؟ آیا میدانید درآمد ۲٫۴ میلیون دلاری روزانه (در سال 2013) حاصل از خرید و فروش GEM نصیب این شرکت شده است؟بازی کلش اف کلنز به دلیل ذیل که مورد برسی قرار میدهیم اعتیاد آور است :

 • حس کاذب پادشاهی: همه ما در کودکیمان علاقه شدیدی نسبت به رئیس بودن یا مدیر بودن در بازی هایمان داشته ایم و این ذات انسان است که دلش میخواهد از بقیه سر تر باشد و به اصطلاح گروهی را مدیریت کنند و با خواسته خود تصمیم بگیرد،لذا این بازی هم از نظر روانشناسی این حس کاذب را در مخاطب به وجود می آورد در صورتی که چنین نیست او فقط سرباز های داخل تلفن خود را مدیریت میکند آن سربازها نیز رباتی بیش نیستند پس نتیجه میگیرم با سرکار گذاشتن مخاطب این بازی حس دروغین مدیریت را (که او از این حس لذت میبرد) به وی منتقل میکنند.
 • مقام بالاتر: انسان دوست دارد در بین اطرافیان پست و مقام والاتر از بقیه داشته باشد و نسبت به آن حریص تر میشود پس سعی خودرا میکند تا level خود را بالاتر ببرد و این موجب صرف وقت میشود شاید ساعت ها شما درگیر این بازی باشید که بتوانید حتی یک مرحله پیشرفت داشته باشید.فرزندان این مملکت که باید همواره فعالیت های فرهنگی داشته باشند تا از تبلیغ و هجمات غربی در امان باشیم وقت خود را صرف بازی مضحک میکنند و حتی از کار و زندگی خود باز میمانند.
 • خاموشی در شرطی‌سازی کنش‌گر: اگر رفتاری را که با تقویت افزایش یافته است برای مدتی تقویت نکنیم، به‌تدریج از نیرومندی آن کاسته شده و سرانجام به کلی متوقف می‌گردد. به این فرایند، خاموشی رفتار کنش‌گر می‌گویند. به عبارت دیگر، خاموشی یعنی زوال رفتار قبلا تقویت‌شده. به‌طور مثال، وقتی موشی برای دریافت غذا اهرمی را فشار دهد، ولی بعد از فشار دادن اهرم غذا دریافت نکند، دیگر این رفتار را انجام نمی‌دهد. بین زمان خاموش‌سازی با برنامه تقویت رابطه وجود دارد. این نوع جهت تقویت شرطی سازی ذهن برای موضوعی به کار میرود زمانی که War انجام میدهیم و موفق شویم شیرینی به عنوان جایزه فرد به او اهدا میشود حال این جایزه ممکن است به صورت الماس یا هرچیز دیگر باشد.
 • رابطه دو طرفه برد باخت: در این بازی وقت و هزینه شما صرف آنان میگردد و هیچ سودی برایتان ندارد فرض کنید تا Level 100 رفتید آنگاه چه؟در این حوالی گروهی نیز سو استفاده گر از جهالت دیگران استفاده کرده و شروع به فروختن جم میکنند بیشتر هزینه برای شرکت سوپرسل و مابقی آن برای خود.

نقد و بررسی بازی استراتژیک کلش اف کلنز

تشابه Goblin به Golem

کلش اف کلنز

Golem چیست؟

when-you-first-walk-inside-supercell-youll-see-an-interactive-screen-that-displays-real-time-user-logins clashofclans_article_1

 • نماد های فراماسونری زیادی در بازی مشاهده شده اما ما به آن نپرداختیم،به راستی بازیچه اینان شده ایم؟
 • IRannamad
The following two tabs change content below.

بخش فرهنگی

علم اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین ایران بدان دست خواهند یافت. (پیامبر اکرم)

3 نظر

 1. خوب من مخالف اینجور تفریحات نیستم ولی ترجیحم رفتن به سفره.

 2. مهدی قاسمی

  سلام هدفشان اصول دین است:
  1.تاون ۹ شبیه کعبه است که نماد توحید هست
  2.تاون 10 و ۱۱ هم شکل جهنم و بهشت است که نماد معاد هست
  3.قرآن است که نماد نبوت هست،بربر و شاه بربر و مجسمه بربر در قسمت تزیینات فروشگاه را شکل تری جونز،سوزاننده قرآن درست کردند,عکس روی فروشگاه هم بربر گذاشتند،آیکون کلش هم بربر است.مسلمانان هم رقابتشان بر سر این است که چه کسی زودتر بربر و کینگ بربر را قویتر میکند و مجسمه اش را به مپش اضاف میکند.
  در بازی آی جی آی ۱ و ۲ هم اگر یادتان باشد به تأسیسات هسته ای و مساجد مسلمانان باید حمله میکردیم.

 3. مهدی قاسمی

  سلام کلیپ قسمتی از طراحی بربر را ببینید، به حرکات دست طراح بربر توجه کنید:
  ۱.در نمای اول کار با کیبورد حرکات دستش را به سمتی از کیبورد که اسم تری (terry) تایپ میشود حرکت میدهد،
  ۲. در نمای بعدی که حروف کیبرد قابل مشاهده است با انگشتش به ج (j ) اشاره میکند و بعد انگشتش را مرموزانه به نزدیکی های اُ (o) میبرد،
  یعنی میخواهد به مسلمانان ثابت کند که از روی تصویر تری جونز (به انگلیسی: Terry Jones ) بربر را طراحی کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*