آخرین نوشته

حشاشین هایی که تاریخ را تحریف میکنند

logo

مطمئنا خیلی‌ها هستند که نام سری بازی‌های Assassin’s Creed را شنیده‌اند،(تحلیل نماد های بازی به صورت گسترده در این مطلب)حال چه بازی‌باز باشند و چه غیر آن. این بازی در حال حاضر یکی از بزرگترین و مهم‌ترین سری بازی‌های یوبی سافت محسوب می‌شود.در این نوشته دورنمای یک مبحث را به خدمتتان میرسانیم تا عنوان بعدی در رابطه با این بازی، “نقد بازی اساسین کرید” باشد.

طراح یوبی سافت اعلام کرده است، تلاش‌های زیادی برای شبیه‌سازی شهر پاریس در دوران انقلاب فرانسه‌ کرده‌اند که یکی از نقاط عطف طراحی و شبیه‌سازی، کلیسای جامع نوتردام است که طبق گفته‌ سازندگان، دو سال زمان صرف ساخت و شبیه‌سازی آن شده است.

این کلیسای غول پیکر و تاریخی در شهر پاریس که در بازی Unity نیز قابل مشاهده است، توسط طراح مراحل و آرتیست ارشد استودیو،Caroline Miousse در مدت ۲ سال طراحی شده است. این آرتیست هم‌چنین با تاریخ‌شناسان برجسته برای ساخت و طراحی دقیق ارتباط برقرار کرده و تحقیقات گسترده‌ای را پیرامون این اثر تاریخی انجام داده است.

“من بسیار خرسندم که این کار را انجام دادم. خیلی کار هیجان انگیزی بود و البته، استرس کمی نیز در اوایل راه به من وارد کرد. این استرس به خاطر دقتی بود که باید به خرج می‌دادم تا این طرح را مو به مو و با جزئیات کامل اجرا کنم. به هر حال این کلیسا شهرت جهانی دارد. هدف ما شبیه سازی این کلیسا در مقیاس ۱:۱ بوده است ولی برخی آثار هنری به علاوه‌ی پنجره‌های رنگی، به خاطر قوانین کپی‌رایت کمی متفاوت خواهند بود.”

سازندگان تمامی تلاش خود را کرده اند تا بیشترین جزئیات را در بازی قرار دهند. آقای Jeffrey Spice سرپرست گروه شخصیت‌سازی FX در یوبیسافت در مصاحبه ای که با Develop داشته است در این باره نظراتی را ارائه کرده است:بازی در دهه ۱۷۹۰ اتفاق می افتد؛ دنیایی پر از کثیفی و تاریکی که باید تمامی این احساسات و محیط ها در بازی به نمایش کشیده شوند. از لحاظ گرافیک بازی ما بیش از پیش می توانیم افکت های مختلفی را در بازی قرار دهیم چرا که حافظه بیشتری در اخیتار داریم که به ما اجازه می دهد جزئیات بازی را افزایش داده و از قابلیت های کنسول های نسل جدید استفاده کافی را ببریم.

این حد از اهمیّت به این سری بازی، نشان دهنده‌ هدف و دورخیز عجیب سازندگان و نویسندگان این سری برای تحریف تاریخ و تغییر نظرهای مخاطبین در مورد اتفاقات مهم کشورهای مختلف است. نویسندگان با وارد کردن گروهی خیالی با نام اساسین(حشاشین یا قاتلان) به عنوان نیروهای خیرخواه مردم و برقرارکننده‌ عدالت به وسیله‌ کشت و کشتارِ حاکمان و قدرتمندان هر جامعه که همه‌ آنها در دسته‌ای خیالی با نام تمپلار (Templar) توسط نویسندگان بازی، طبقه بندی شده‌اند.

از اولین قسمت بازی که درباره حشاشین و رهبرشان حسن صبّاح و آغاز فعالیّت‌های قاتلین(اساسین‌ها) می‌باشد تا آخرین قسمت این سری که به انقلاب فرانسه می‌پردازد، اتفاقات مهم کشورهای مختلف در دوره‌های مختلف تاریخی مورد تغییر،تحریف و دست‌کاری اتفاقات شده و اساسین‌ها و تمپلارها به داستان اصلی وارد شدند(که اشاره به آنها نوشته جدایی را می‌طلبد).

مشخص است سازندگانی که تنها برای طراحی کلیسایی معروف نوتردام،۲ سال زمان صرف کرده تا جزئیات این بنای قدیمی را کامل طراحی کند، قصد داشته هم اهمیت این کلیسای معروف را به مخاطبش نشان دهد هم اینکه، قصد دارد از این کلیسا در بازی استفاده‌های زیادی کند و به داستان‌های پیرامون این کلیسا و شخصیت‌های تاریخیِ آن بپردازد.

  • مشرق
  • ایران نماد

 

The following two tabs change content below.

بخش فرهنگی

علم اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین ایران بدان دست خواهند یافت. (پیامبر اکرم)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*