آخرین نوشته

اجبار دانش‌آموزان مسلمان به خوردن گوشت خوک در مدارس فرانسه

فرانسه

یک شهروند فرانسوی که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به برخوردهای دولت فرانسه با مسلمانان گفت: پس از حوادث تروریستی اخیر در فرانسه موجی از اسلام‌هراسی در فرانسه به راه افتاد و مسلمانان در فرانسه تحت فشارهای مختلف قرار گرفتند.

وی افزود: به عنوان نمونه در مدارس فرانسه دانش‌آموزان مسلمان را وادار به خوردن گوشت خوک و گوشت غیر مذبوح (غیر حلال) می‌کنند و اگر دانش‌آموز از خوردن آن خودداری کند با وی برخورد می‌کنند و حتی ممکن است که از مدرسه اخراج شود.

این شهروند فرانسوی اظهار داشت: پس از حادثه تروریستی اخیر و موضوع نشریه شارلی ابدو شرایط زندگی مسلمانان در فرانسه سختتر شده و ما شاهد برخورد شدیدتر دولت و ملت فرانسه با مسلمانان هستیم که حمله به مساجد و امثال این اقدامات از این جمله است.

وی خاطرنشان کرد: زنان مسلمان برای کار در دوایر دولتی فرانسه با محدودیت‌های قانونی برای رعایت حجاب مواجه هستند و اگر بخواهند حجاب خود را حفظ کنند از تحصیل و کار محروم می‌شوند.

این شهروند فرانسوی ادامه داد: برخی از این افراد که ناچار هستند برای امرار معاش در ادارات دولتی فرانسه مشغول به کار باشند در ساعات کاری به ناچار باید حجاب خود را در ساعات کاری بردارند که این وضعیت برای آنها نوعی شکنجه است.

وی افزود: شهروندان فرانسوی در صورتی که به ایران سفر کنند مورد بازخواست قرار می‌گیرند و پس از بازگشت فقط و فقط به خاطر سفر به ایران و بدون اینکه اقدام خاصی از سوی آنها صورت گرفته باشد از سوی دولت فرانسه مورد بازجویی قرار می‌گیرند.

این شهروند فرانسوی در این مصاحبه از ما خواست تا به دلیل برخورد دستگاه‌های امنیتی فرانسه با وی از انتشار نامش در این مصاحبه خودداری شود.

فارس نیوز

The following two tabs change content below.

بخش فرهنگی

علم اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین ایران بدان دست خواهند یافت. (پیامبر اکرم)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*